MANTOLAMA FIYATLARI

mantolama, mantolama yapan firmalar, mantolama fiyaları, DIS cephe mantolama fiyatlari, mantolama fiyatları istanbul, ucuz mantolama NASIL YAPILIR? mantolama firmaları, mantolama nedir? mantolama malzemeleri, mantolama yapan firmalar, mantolama filli boya, DIS cephe mantolama AUSTRATHERM MANTOLAMA, istanbul üretici firma, mantolama m2 fiyat mantolama sistemleri DIS Cephe Mantolama Fiyatları M2 Birim Fiyatlandirma, mantolama fiyatlarimantolama nasil yapilir, cephe mantolama malzemeleri, mantolama firmalar istanbul anadolu, mantolama kanunu, mantolama kocaeli, DIS CEPHE kaplama fiyatlarİ, mantolama malzemeleri fiyatları Istanbul anadolu, MANTOLAMA istanbul avrupa

zemin su yalıtımı Bina Dış Cephe Yalıtımı mantolama

dış cephe montalama

dış cephe montalama

 DIS Cephe Mantolama Fiyatları M2 Birim Fiyatlandırma mantolama, mantolama nasıl yapılır? mantolama firmaları, mantolama nedir? mantolama malzemeleri, mantolama yapan firmalar strasil MAX (2 cm Eps + 1 cm XPS)  su yalıtımı ISI YALITIMI ve ses yalıtımı bir arada yapan tek üründür. ISI YALITIM kat sayi değeri: 0,035 DIŞ cephe montalama yapan firmalar, montalama nasıl yapılır?
 Baha izolasyon  YALITIM Sistemleri  0216 577 67 66   bilgi için www.strasil.com.tr ziyaret edebilirsiniz.

Isı İletkenlik Katsayısı diğer ısı yalıtım malzemelerine göre düşüktür.  Kapalı Gözenekli Hücre Yapısına Sahiptir.  Su emmeme özelliği sayesinde sürekli ve azalmayan ısı iletkenlik değerine sahiptir.  Özel Silikon katlkılı katman sayesinde su geçirmez özelliğine sahiptir.  Bünyesine Su Emmez, su içinde dahi donma-çözülme dayanımı yüksektir.  Yüksek basma mukavemeti ve eğilme mukavemeti sayesinde zaman içinde kalınlığı azalmaz.(100-500 kPa)  Yüksek elastisite modülü ve boyutsal kararlılık.  Optimum buhar difüzyon direnci sayesinde kullanım yerine uygun µ değeri.  Strasil XPS ürünler diğer plastiklerle karıştırılmadan geri dönüşümde kullanılabilirler.  Her çeşit kesici aletle kesilebilir, ufalanmaz, fire vermez.  Yüksek Isı ve su yalıtımı sağlar.  Su ve rutubet tutmaz  Montajlı kolay ve pratiktir.  Binaların dış kabuğunu ısısal gerilimlerden korur. Binaların ömrünü uzatır.  Bakım ve onarım masraflarını düşürür.Duvarlarda oluşabilecek sıva, boya, kabarma, dökülme ve küflenmeleri önler. Yoğuşma ve nemlenmeyi tamamen önler.  Daha az yakıt tüketimiyle hava kirliliğinin önlenmesine ve yakıt tüketiminden tasarruf sağlanmasına yardım eder.  Yaşlanmaz, zamanla özelliğini yitirmez.Bina ömrü süresince sürekli ısı ve su yalıtımı sağlar.

SU VE ISI YALITIMINI BİR ARADA YAPAN TEK ÜRÜNDÜR.

Teknik Özellikler:1-) ISI İLETKENLİK DEĞERİ (lambda) ( = W/mK)1 Kasım 2008′de yürürlüğe giren TS 825 Isı Yalıtım Yönetmeliği’nin revizyonu ile 25 kg/m3 ve 30 kg/m3 yoğınlukta XPSÜrünler için ? (ısı iletkenlik değeri) sınıfı 0,030 – 0,035 – 0,040 W/mK tanımlanmıştır. 1.a) ISI İLETKENLİK DEĞERİNİN YOĞUNLUK ve HÜCRE YAPISI ile İLİŞKİSİYoğunluğun ve hücre sayısının ısı yalıtım malzemelerinde de olduğu gibi ürün performansı üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Daha çok sayıda hücre (daha yoğun malzeme) hücrelerin küçülmesi, hücre sayısının artması ve şişirme gazının küçük hücreler içerisine hapsolarak daha iyi ısı iletkenlik değeri oluşmasını ve bu değerin uzun süre korunmasını sağlar. Strasil XPS levhalarda en ideal ısı iletkenlik değeri 28-48 kg/m3 yoğunluklar arasında gerçekleşir. (Grafik)Bu değer 90 günlük yaşlanmış değerler dikkate alındığında dahi 0,030W/mK değerinin oldukça altındadır. Ve hesap değeri olarak ısı yalıtım hesaplarında kullanılır. 35-45 kg/m3yoğunluk aralığında ise yine şişirme gazına bağlı olarak ısı iletkenlik değeri 0,025 W/mK değerlerine kadar düşer.

Strasil Mantolama

Strasil Mantolama levha

dış cephe montalama

dış cephe montalama

mantolama yapan firmalar mantolama nasıl yapılır mantolama fiyatları ile ilgili aramalar, strafor fiyatları iç cephe mantolama fiyatları manto fiyatları mantolama nasıl yapılır video, mantolama firmaları mantolama nasıl yapılır mantolama sistemleri,  mantolama fiyatları, Dış Cephe Mantolama Fiyatları M2 Birim Fiyatlandırma, dış cephe mantolama fiyatları, dış cephe mantolama nasıl yapılır, dış cephe mantolama malzemeleri, dış cephe mantolama m2 fiyatları, dış cephe mantolama firmaları,mantolama, malzemeleri fiyatları istanbul, dış cephe mantolama kanunu, dış cephe mantolama kocaeli, dış cephe kaplama fiyatları, 

EPS NEDİR

Strasil Mantolama

Strasil MAX (2 cm EPS +1 cm XPS) maksimum yalıtım su yalıtımı + ısı yalıtımı + ses yalıtımı Dış Cephe  mantolama fiyatları, mantolama malzemeleri, dış cephe mantolama fiyatları, Dış Cephe Mantolama Fiyatları M2 Birim Fiyatlandırma mantolama, mantolama nasıl yapılır? mantolama firmaları, mantolama nedir? mantolama malzemeleri,mantolama malzemeleri fiyatları istanbul, mantolama yapan firmalar, istanbul üretici firma, mantolama m2 fiyatı mantolama sistemleri mantolama fiyatları, mantolama fiyatları,mantolama malzemeleri, çatı su yalıtım malzemesi fiyatı 2012

 

bina_dış_cephe_yalıtımı

su_yalıtımı_ısı_yalıtımı
onduline_eps_oluklu_çatı_su_ısı_yalıtıı
zemin_yalıtımı_zeminkat_yalıtımı_zemin_su_yalıtımı
Strasil XPS Strasil Oluklu EPS 4 mevsim yalıtım

 Mantolama Püf Noktaları

Mantolama sistemleri hakkında bazı önemli detaylar.
1. İş güvenliği kurallarına uygun iskele seçilmelidir. Güvenlik açısından yeni geliştirilen iskele montaj malzemeleri kullanılmalıdır.
2. Uygulama yapılacak yüzeyi iyi analiz etmeli, numune uygulamalarla duvarın göstereceği etkiyi görmek gerekir.
3. Kullanılacak ısı yalıtım plakaları cephede uygularken, şaşırtmalı olmalı (yani tuğla dizimi gibi döşenmeli), plakaların derzleri aynı hizada olmamalıdır. Aksi taktirde fayans metodu ile döşenen plakalar bir süre sonra üzerinde oluşacak metrekaredeki yaklaşık olarak 8kg’lik kütle ağırlığının eşit olarak yayılmamasından dolayı düşme riski oluşturacaktır. Dübelleme sistemde önemli bir yere sahiptir. Metre karede 6 adet dübel plakaların özel olarak tespit edilmiş noktalarına sabitlenmelidir. Rasgele sabitlenen dübeller tasıyıcılık görevini tam olarak yapamayacağı için plakaların düşmesi kaçınılmazdır. Cephedeki önemli detaylardan biri de plakaların üzerine atılan sıvanın kalınlığı ve bunun arasındaki filenin kalitesidir. Ayrıca binalardaki köşeleri fileli köse profili, pencere merkezlerininde mutlaka düz köşe profilleri ile dönülerek kapatılması gerekmektedir.
4. Mantolama kaliteli ürünün yanı sıra gerçekten iyi bir ekip çalışması gerektirmektedir.

Mantolamada Yapılan Hatalar

Teknik olarak yanlış yapılan uygulamalar: Genel uygulama hataları;
ısı ve su yalıtımı Dübel montajlarının yanlış yapılması,
ısı ve su yalıtımı Dübel deliğinin büyük açılması,
ısı ve su yalıtımı Kalitesiz dübel kullanılması (düsük sıcaklıklarda kırılganlaşan,taşıma gücü zayıf v.b.,)
ısı ve su yalıtımı Bina rüzgar yüklerinin dikkate alınmaması sonucu eksik dübel kullanımı,
ısı ve su yalıtımı Isı yalıtım levhası sıvasının ince yapılması (2mm.) sonucu sıvada dökülme problemleri,
ısı ve su yalıtımı Isı yalıtım levhalarının şaşırtmacalı olarak yerleştirilmemesi,
ısı ve su yalıtımı Donatı filesinin kalitesiz olması, alkali dirençli olmaması,
ısı ve su yalıtımı Donatı filesi uygulamasında file bindirmelerinin yapılmaması,
ısı ve su yalıtımı Isı yalıtım levhalarının arasında 2-4 mm. boşluk bulunması halinde bu boşluğun harç veya sıva ile doldurulması,
ısı ve su yalıtımı Su yalıtımı ile mantolamanın birleşim detaylarının iyi çözülmemesi
ısı ve su yalıtımı Su yalıtımı ile mantolamanın birleşim detaylarının iyi çözülmemesi
ısı ve su yalıtımı Binalardaki parapet üstlerinin bir harpuşta ile korunmaması
ısı ve su yalıtımı Ahşap, kiriş, sundurma direkleri gibi elemanlar ile ısı yalıtım sistemi birleşim detaylarının doğru çözülememesi de pazarda karşılaşılan hatalardan başlıcalarıdır.
Detay eksiklikleri ve problemleri
ısı ve su yalıtımı Yağmur borularının ve paratoner hatlarının sistemin içine gömülmesi,
ısı ve su yalıtımı Balkon ve bina çıkmalarındaki detayların çözülememesi nedeni ile ısı köprülerinin oluşması uygulama teknikleri
ısı ve su yalıtımı Dilatasyonlarda profil kullanılmaması veya yanlış ve uygun olmayan profillerin kullanılması,
ısı ve su yalıtımı Yağmur ve kar sularının birikebileceği yanlış detayların sonucunda sistemin su emmesi, mantolama sisteminde hasarlar oluşturan problem kaynaklarıdır.
ısı ve su yalıtımı Uygun olmayan malzeme seçimi
ısı ve su yalıtımı B1 yangın sınıfında olmayan EPS kullanılması,
ısı ve su yalıtımı Isı yalıtım levhalarının mantolama sistemi için uygun olmaması;
ısı ve su yalıtımı Standartlara uymayan ve sıva tutucu bir emprenye sistemi olmayan taşyünü,
ısı ve su yalıtımı Standartlara uymayan, boyut stabilitesi kazanmamış (dinlendirilmemiş) EPS,
ısı ve su yalıtımı Standartlara uymayan, düşük yoğunluklu, zırhlı XPS,
ısı ve su yalıtımı Ölçüleri uyumsuz profillerin kullanımı da mantolama sisteminin verimliliğini olumsuz etkileyen sorunlar arasındadır.
Zemin problemleri
ısı ve su yalıtımı Tozuyan, kirli, yağlı yüzeyler,
ısı ve su yalıtımı Tuz kusması olan cepheler,
ısı ve su yalıtımı Yosun ve bakteri üremiş cepheler,
ısı ve su yalıtımı Düzgün olmayan, gevşek zeminler, mantolama uygulamalarından önce çözümlenmemeleri halinde sorun oluşturacak problem kaynaklarıdır.
Malzeme stoklama hataları
ısı ve su yalıtımı Isı yalıtım levhaları, direkt güneş altında, yağmura karşı korunmasız halde stoklandığında,
ısı ve su yalıtımı Isı yalıtım levhaları, gelişigüzel bir sekilde stoklandığında
ısı ve su yalıtımı Mineral ısı mantolama levhaları büküldüğünde hasar gördüklerinden, mantolama uygulamalarında kullanılmaları sakıncalıdır.

Etiketler :mantolama nedir , mantolama nasıl yapılır , mantolama hakkında , dis cephe mantolama ,bina mantolama , izoder ,dis mantolama , wagner , cephe mantolama ,mantolama , filli mantolama ,dalmaçyalı mantolama , capatect mantolama , wagner mantolama , mantolama , ısı yalıtım , dış cephe mantolama , yıldırım inşaat , dış cephe ısı yalıtımı , dış cephe mantolama firmaları , bina dış cephe mantolama , özer yıldırım inşaat dekorasyon , binalarda mantolama , mantolama fiyatları , dis cephe mantolama fiyatları , ısı yalıtım , polisan mantolama , mantolama şirketleri , mantolama istanbul , wagner dış cephe , mantolama firmaları istanbul , filli boya mantolama , mantolama yapan firmalar

mantolama fiyatları istanbul

fiyat sorunuz 0535 841 53 62

Facebook


Comments are closed.